Предлог законот за Финансиска полиција испретен на усвојување во Собранието

Владата на редовна седница го утврди новиот текст на Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за финансиска полиција, и донесе одлука предлог ...
| | веќе видена | слични

 Комисија на која треба да биде разгледан заклучокот за Охрид како заштитено подрачје под УНЕСКО. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Трајчо Димков на денешната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

СДСМ со денови ја опструира работата на Постојаната анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓанинот. Императив за секој пратеник е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против законот за легализација на дивоградби кој е во собраниска процедура, но не се согласува со тоа што тој се носи по скратена ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ намерно со поднесување околу 1.000 амандмани, ги кочи законските решенија со кои се обидуваме да ги задоволиме потребите на граѓаните, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески го оцени како неконструктивно поднесувањето на околу 1.000 амандмани на Законот за легализација на дивоградби ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски тврди дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ намерно го блокираат донесувањето на Законот за легализација на дивоградбите. Преку ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на собраниската Комисија за транспорт Лилјана Затуроска, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека изјавите на Сугарески се паушални, зошто за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 288 | | | веќе видена

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шарл Мишел во петок во Скопје е заокружување на поддршката што во ...
сите 367 | | | веќе видена

Работите за обезбедување двотретинско мнозинство за носење на законот за јавно обвинителство добро се движат. Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е ...
сите 217 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 130 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог законот за Финансиска полиција испретен на усвојување во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: