НЕБИТЕН ЗА СДСМ И ДУИ: За Турскиот театар, почнат во 2015, нема пари за фасада и покрив

2 копии

Турски театар-Скопје ќе ги одбележи седум децении постоење во 2020-та на сцената на Театар Комедија, каде што работи во изминатите неколку години, затоа што ...
| | веќе видена | слични

Новиот објект на Турски театар шест години е карабина, а ако наскоро не се преземе нешто, ќе почне да пропаѓа, вели в. д. директорката Несрин Таир. Театарот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Театарот „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес в среда (22 јануари) од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Сестрите Прозорови“ според романот „Три ...
| | веќе видена | слични

Адаптацијата и драматургијата се на Сашо Димоски, а режијата на Васил Зафирчев. „Сестрите Прозорови" е прва премиера на Велешкиот театар за сезоната 2020 која ...
| | веќе видена | слични

Годината во која го одбележува својот голем јубилеј - седум децении од постоењето Турски театар симболично ја почнува со премиерна изведба на младинско-детска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Останува како легална битка на ВМРО-ДПМНЕ да ги повика граѓаните да отидат во подрачните единици на Министерството за правда и да се потпишат на иницијативата ...
сите 589 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 195 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, вечерва со видео обраќање на Свечената академија што се одржа онлајн по повод 27 Јануари, Свети Сава, го честиташе ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕБИТЕН ЗА СДСМ И ДУИ: За Турскиот театар, почнат во 2015, нема пари за фасада и покрив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: