СЕ ЗАПАЛИ РЕСТОРАН ВО СКОПЈЕ, пожарот зафатил и камион паркиран до него


Се запали ресторан во скопски Бутел, а пламенот се проширил и на камион кој бил паркиран до ресторанот, за среќа нема повредени.МВР информира дека опожарен е ...
| | веќе видена | слични

Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица за кусо време пожарот е локализиран и нема повредени. -Цел месец гасиме претежно пожари на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчерашниот пожар на оџак во куќа во тетовски Порој бил 13-тиот на кој за овие 20 денови од јануари интервениирале тетовските пожарникари. Со интервенција на ...
| | веќе видена | слични

Уште два нови пожари зафатија станбени објекти низ Македонија. Според информациите на МВР и во двата пожари е причинета само материјална штета. - На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 09.16 часот во СВР Скопје, Т.Ј.(36) од Скопје пријавила дека настанал пожар во куќа во нејзина сопственост на ул.„Малешевска“, при што опожарен бил ...
| | веќе видена | слични

Во скопската полиција рано утрово, околу 2 часот по полноќ, бил пријавен пожар во близина на училиштето во скопското село Огњанци.Во пожарот гореле бали слама ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 387 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 78 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ЗАПАЛИ РЕСТОРАН ВО СКОПЈЕ, пожарот зафатил и камион паркиран до него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: