СЕ ЗАПАЛИ РЕСТОРАН ВО СКОПЈЕ, пожарот зафатил и камион паркиран до него


Се запали ресторан во скопски Бутел, а пламенот се проширил и на камион кој бил паркиран до ресторанот, за среќа нема повредени.МВР информира дека опожарен е ...
| | веќе видена | слични

Најмалку едно лице е повредено во пожар кој избувнал во загрепската населба Кватриќ. Гореле стан и поткровје, а на терен излегле 22 пожарникари и Брза помош. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во пожар што во текот на иаминатата ноќ избил во дрвена барака во источниот дел на Сибир загинаа најмалку 11 луѓе, соопштија руските власти.Пожарот избувнал во ...
| | веќе видена | слични

11 лица загинале, а уште 2 е повредени во пожар кој зафатил една куќа во село во сибирскиот регион Томск, пренесува „Tass“. „Според последните информации, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем пожар проголта два големи објекти сплавови лоцирани на реката Сава во Белград. Пожарот избувнал на сплавот ,,Цунами“ кој служел за организирање прослави, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ пред одржувањето на предвремените парламентарни избори, политичката битка со СДСМ ја води на начин добро познат на владејачката партија. ...
сите 331 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 191 | | | веќе видена

Отсуството на вештак од Србија за судскиот предмет за „Насилство во Општина Центар”, е причина зошто не се одржа денешното рочиште за овој случај. Минатото ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Македонија, Талат Џафери, говорејќи за тоа што неговата партија ДУИ го доби местото претседател на Собранието, оцени дека е ...
сите 154 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ЗАПАЛИ РЕСТОРАН ВО СКОПЈЕ, пожарот зафатил и камион паркиран до него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: