Технички проблеми ги закочиле термините за лични документи, сега може да се закажува


Технички проблеми ги закочиле термините за закажување за нови лични документи, за лични карти и друго, а проблемот, за среќа, е веќе решен и граѓаните сега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Технички проблеми. Тоа е кусиот одговор што го добиле дел од граѓаните кои деновиве дошле да си ги подигнат личните карти во управните служби на МВР кај МТВ. ...
| | веќе видена | слични

Доколку се обидете да закажете термин за обнова на некој домумент кој истекува, нема да можете на ниеден начин. Повеќе од една недела граѓаните не можат да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1. Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2. Генералниот ...
сите 236 | | | веќе видена

Европското ракометно првенство влегува во втора фаза. Денеска започнуваат решавачките пресметки за местата на што водат до распределбата на медали. ...
сите 148 | | | веќе видена

Раководните структури на Барселона за првпат после 17 години отпушија еден тренер кој го водеше првиот тим, а одлуката беше доста неочекувана ако се знае дека ...
сите 150 | | | веќе видена

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Технички проблеми ги закочиле термините за лични документи, сега може да се закажува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: