Ердоган: Турција ќе му одржи лекција на Хафтар ако продолжи со нападите


Турција нема да се воздржи да му „одржи лекција“ на командантот на Либиската национална армија, Калифа Хафтар доколку продолжи со нападите врз меѓународно ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател тврди дека во Либија не испратил турска армија, туку таму на терен се наоѓаат само воени советници. Претседателот на Турција, Реџеп Таип ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грција ја сметаме за клучен сојузник и играч во Источниот Медитеран и на Балканот, пишува во писмото испратено од американскиот државен секретар Мајк Помпео до ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Климатските активности ќе биде во срцето на дипломатијата на Европската Унија, заклучија министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на безбедност на ОН неделава ќе свика седница за разгледување на резултатите од конференцијата за регулирање на конфликтот во Либија што вчера се одржа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Турција досега не испратила војници во Либија како поддршка за меѓународно признатата владата, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, цитиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот министер за надворешни работи, Жан Ив Ле Дриан, по завршувањето на министерскиот совет за надворешни работи на ЕУ, денеска изрази задоволство што ...
| | веќе видена | слични

Министрите за надворешни работи на ЕУ на состанокот во Брисел ги повикаа земјите-партнери да ги засилат своите активности и најавија употреба на сите европски ...
| | веќе видена | слични

Министрите на ЕУ денеска се состануваат во Брисел за редовниот Совет за надворешни работи под раководство на шефот на европската дипломатија, Јосеп Борел. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 264 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 265 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

183 работници чекаат платата за ноември да им ја обезбеди УЈП. Управата ги блокира фирмите каде што работат, зашто нивните работодавачи и покрај тоа што земале ...
сите 141 | | | веќе видена

Фатиме Фетаи вели дека немало ништо во бомбите за случајот „Монструм“ барајќи казна за веќе обвинетите, велат од ВМРО ДПМНЕ. Заев велеше дека невини луѓе се во ...
сите 93 | | | веќе видена

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
сите 228 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Турција ќе му одржи лекција на Хафтар ако продолжи со нападите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: