Заканувачот Јакимовски во полициска станица

4 копии

Македонската асоцијација на новинари (МАН) ја поздравува брзата реакција на Министерството за внатрешни работи за разрешница на последните закани до новинари. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Две кривични пријави, во брза постапка, заработи Емил Јакимовски кој завчера беше приведен по пријава за семејно насилсто. Јакимовски, од судија на претходна ...
| | веќе видена | слични

Емил Јакимовски, поранешен член на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен вработен во Централниот регистар доби осумдневен притвор откао по речиси 20 часовен распит во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денес организира протести во 15 градови ширум Македонија. Пораката која граѓаните ја испраќаат од овие протести гласи: „Оставка на Заев, слобода на ...
сите 236 | | | веќе видена

Андреј Врабчев од бугарската Фондацијата „Татковина“ вели дека сите точки од Договорот за добрососедство со Северна Македонија станаа жртва на историскиот спор ...
сите 479 | | | веќе видена

„Тоа што осудениот Владо Бучковски кој го ослободи Врховен суд преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 263 | | | веќе видена

Хистеричниот Мицкоски секој месец спомнува апокалиптични сценарија, апокалиспа му се случува во ВМРО-ДПМНЕ, изолирана и поделена партија во стечај, истакнуваат ...
сите 125 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заканувачот Јакимовски во полициска станица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: