Заканувачот Јакимовски во полициска станица

4 копии

Македонската асоцијација на новинари (МАН) ја поздравува брзата реакција на Министерството за внатрешни работи за разрешница на последните закани до новинари. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Две кривични пријави, во брза постапка, заработи Емил Јакимовски кој завчера беше приведен по пријава за семејно насилсто. Јакимовски, од судија на претходна ...
| | веќе видена | слични

Емил Јакимовски, поранешен член на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен вработен во Централниот регистар доби осумдневен притвор откао по речиси 20 часовен распит во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со ...
сите 879 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 420 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заканувачот Јакимовски во полициска станица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: