Европските сили го активираа механизмот за разрешување на споровите во нуклеарниот договор со Иран

Главниот дипломат на ЕУ потврди денеска дека европските сили го активирале механизмот за разрешување на споровите во нуклеарниот договор со Иран, откако оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, рече дека наместо да ја следи кампањата за максимален притисок на САД против Иран, ЕУ ќе се држи до ...
| | веќе видена | слични

Иран денеска соопшти дека би можел да излезе од Договорот за неширење на нуклеарното оружје (НПТ) ако европските земји се обратат до Советот за безбедност на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Иранскиот министер за надворешни работи нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос бидејќи, како што наведува Техеран, организаторите „изненадно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сите зборуваат за нуклеарното вооружување на Иран, еве правила за поседување.Со најновите тензии помеѓу САД и Иран, можно е прилично да слушате за нуклеарното ...
| | веќе видена | слични

Иако и понатаму постои опасност од избивање на војна меѓу САД и Иран, постојат уште некои земји меѓу кои би можело да дојде до судири. Стравувањата за избивање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД се заканиле со воведување на царини на европските автомобили доколку Европејците не отворат процес против Иран поради кршењето на нуклеарниот договор, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 387 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 78 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските сили го активираа механизмот за разрешување на споровите во нуклеарниот договор со Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: