Спасовски: Сите заедно мора да функционираме за граѓаните да бидат безбедни


Техничкиот премиер Спасовски ги повика функционерите во техничката влада, и од власта и од опозицијата да работат во интерес на граѓаните. Побара техничките ...
| | веќе видена | слични

Со криминал и газење на правото сите врати на Република Македонија се затворени. СДСМ го излажа народот, ги погази националните интереси, потпиша капитулантски ...
| | веќе видена | слични

СДСМ го излажа народот, ги погази националните интереси, потпиша капитулантски договор и на крај не добивме датум за преговори со ЕУ. ЕУ јасно порача со ова ...
| | веќе видена | слични

Со криминал и газење на правото сите врати на Република Македонија се затворени, велат од ВМРО- ДПМНЕ како реакција на соопштението на СДСМ. Од партијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

СДСМ преку новиот закон за јавно обвинителство сака да ги заштити криминалите на Зоран Заев. На СДСМ и Зоран Заев најмалку им одговара квалитетно решение на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со СДСМ и Зоран Заев целиот систем е ставен во функција на криминално рекетарската банда на власт. Со СДСМ и Зоран Заев мафијата си доби своја држава, а со ...
| | веќе видена | слични

СДСМ се радува да нема решение или ако има да биде во целосна функција на заштита на криминалот на власта. На тоа работи и тоа го посакува Заев. Впрочем на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ од утре тргнува на терен. Партијата ја започнува кампањата „Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ”, најави на прес-конференција генералниот секретар Игор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

Познати се полуфиналните двојки по одигрувањето на денешните натпревари на Европското ракометно првенство. Словенија ќе игра против Шпанија, додека Норвешка ...
сите 246 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 70 | | | веќе видена

Хрватска одигра нерешено 22:22 со Шпанија во последниот натпревар од групата А и оди во полуфиналето на Европското првенство како втор тим во групата. Шпанците ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако тоа се случи, ќе биде шести пат да се прогласи меѓународна вонредна состојба  во последната деценија, објави Ројтерс. Бројот на загинати од новиот ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Сите заедно мора да функционираме за граѓаните да бидат безбедни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: