Од Фукушима планираат регионот да го напојуваат со 100% обновлива енергија

Во 2011-та, нуклеарната електрана Daiichi во Фукушима ја имаше една од најлошите хаварии во историјата, катастрофа со која регионот и ден денес се справува. ...
| | веќе видена | слични

Франција би можела да затвори два свои нуклеарни реактора во 2025 и 2026 години, порано од очекуваното, доколку дозволат пазарните услови, покажуваат владини ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако влезе во собраниската комисија за здравство Законот за заштита на населението од заразни болести на кој владејачкото мнозинство предложи уште 5 нови ...
сите 518 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 316 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

Ковид-позитивните кумановци ги кријат контактите во последниве два месеца, за тестирање се чека од четири до пет дена, бидејќи има голем број ординации кои ...
сите 283 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за утревечер во 19 часот најави протест пред зградата на Владата, а ќе протестира и во Битола, Струмица, Тетово и Куманово. Во ...
сите 145 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред канцеларијата на скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, денеска пожарникарите излегоа на мирен протест на кој што уште еднаш рекоа дека не отстапуваат од ...
сите 84 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Фукушима планираат регионот да го напојуваат со 100% обновлива енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: