Британска компанија им дава подолг годишен одмор на непушачите

2 копии

Недела неработен за трговците. Вакво законско решение кое некој земји во регионот почнаа да применуваат, засега е неприфалтиво за македонската економија. Од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Што велат граѓаните за овој предлог? Овој ...
| | веќе видена | слични

Откако беше објавено дека финскиот премиер Сана Марин го скратува работното време на четири дена во неделата, данците започнаа и дебата за воведување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако беше објавено дека финската премиерка Сана Марин е за скратување на работното време на четири дена неделно, и Данците започнаа дискусија за скратување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

Познати се полуфиналните двојки по одигрувањето на денешните натпревари на Европското ракометно првенство. Словенија ќе игра против Шпанија, додека Норвешка ...
сите 246 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 70 | | | веќе видена

Хрватска одигра нерешено 22:22 со Шпанија во последниот натпревар од групата А и оди во полуфиналето на Европското првенство како втор тим во групата. Шпанците ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако тоа се случи, ќе биде шести пат да се прогласи меѓународна вонредна состојба  во последната деценија, објави Ројтерс. Бројот на загинати од новиот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британска компанија им дава подолг годишен одмор на непушачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: