Џонсон: Трамп да го замени иранскиот нуклеарен договор со нов


2 копии

Иран денеска соопшти дека би можел да излезе од Договорот за неширење на нуклеарното оружје (НПТ) ако европските земји се обратат до Советот за безбедност на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, рече дека наместо да ја следи кампањата за максимален притисок на САД против Иран, ЕУ ќе се држи до ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот министер за надворешни работи нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос бидејќи, како што наведува Техеран, организаторите „изненадно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите зборуваат за нуклеарното вооружување на Иран, еве правила за поседување.Со најновите тензии помеѓу САД и Иран, можно е прилично да слушате за нуклеарното ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Осветениот крст, што вчера во водите на реката Луда Мара го фати 26-годишниот Александар Ристески од Прилеп, денеска е поставен на плоштадот во Кавадарци, при ...
сите 288 | | | веќе видена

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шарл Мишел во петок во Скопје е заокружување на поддршката што во ...
сите 375 | | | веќе видена

Работите за обезбедување двотретинско мнозинство за носење на законот за јавно обвинителство добро се движат. Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е ...
сите 259 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Да снимиме филм за Боки 13 и Ката како после прославите на 1ТВ каде присуствуваше цела Влада ги апсеа за рекет, вели екс министерката за култура Ганка ...
сите 67 | | | веќе видена

Во Босна и Херцеговина секоја година прерано умираат околу 3 300 луѓе како последица на изложеноста на воздух загаден со честички PM 2.5 , додека речиси една ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон: Трамп да го замени иранскиот нуклеарен договор со нов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: