Џонсон им одговори на оние кои би го забраниле Huawei: „Дали имате алтернатива?“


Премиерот на Велика Британија за BBC изјави дека не сака да ја загрози безбедноста на земјата, но дека застапниците кои го забрануваат Huawei мора да излезат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Британската влада денес ги објави мерките кои вклучуваат построги казни за сторителите на терористички дела и забрана за нивно привремено пуштање на слобода, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конзервативците на Џонсон добија големо мнозинство во долниот дом на парламентот на предвремените избори на 12 декември, а пратениците брзо го усвоија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британските конзервативци објавија дека владата размислува да го премести Домот на лордовите – Горниот дом на британскиот Парламент – надвор од Лондон. Целта е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членството на Велика Британија во популарната европска студентска програма „Еразмус плус“ е доведено во прашање и предизвикува загриженост кај малдите Британци ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска писмено и одговори на шкотската премиерка Никола Старџен, отфрлајќи го нејзиното барање Единбург да добие надлежности ...
| | веќе видена | слични

Владата на Велика Британија официјално го отфрли барањето на премиерот на Шкотска за втор референдум за независност.Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 350 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Сите лица кои се позитивни или имале контакт со заболено лице имаат издадено решение за изолација. Сива зона нема. Лицата кои биле контакти со позитивно лице ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 212 | | | веќе видена

Ноќните часови за жителите на Скопје се ризични за излегување надвор поради загадениот воздух кој го регистрираат мерните станици на Министерството за животна ...
сите 106 | | | веќе видена

На почетокот на епидемијата во Македонија често бев на релација Скопје, Тетово, Гостивар, Лабуништа и тогаш ги убедував луѓето дека во нашиот здравствен систем ...
сите 39 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон им одговори на оние кои би го забраниле Huawei: „Дали имате алтернатива?“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: