Милошоски: Судскиот совет треба да поведе ПОСТАПКА ЗА НЕСТРУЧНО РАБОТЕЊЕ НА СУДИЈАТА СТАВРЕВ

Антонио Милошоски преку својот Фејсбук профил побара да се поведе постапка против судијата Ставрев заради нестручно работење. За повторување на постапката на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Адвокатот на Тони Трајковски, Јовица Страшевски, денеска поднел кривична пријава до претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев, пишува Република.Кривичната ...
| | веќе видена | слични

Судењето за уривањето на „Космос“, објект во сопственост на бизнисменот Фијат Цаноски никако да почне – и денеска по трет пат беше одложено, откако се смени ...
| | веќе видена | слични

Судијата Владимир Туфегџиќ пред околу еден месец даде предлог при промена на составот на судечкиот совет, започнатата кривична постапка непречено да продолжи, ...
| | веќе видена | слични

Судиите се избрани согласно АКМИС системот, а датумот за првото рочиште дополнително ќе биде утврден.  Судијата Трпков, до неодамна судеше во одделението за ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Елма Синановиќ поднесе кривична пријава против поранешниот сопственик на „Гранд продукција“ Саша Поповиќ, а овој случај не е ни близу до ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Елма Синановиќ поднесе кривична пријава против поранешниот сопственик на „Гранд продукција“ Саша Поповиќ, а случајот само што почнува. Поточно, на ...
| | веќе видена | слични

Македонското судство, наместо да ги урива барикадите на непрофесионално работење да се ослободи од баукот на судења во неразумен рок, во последниве два дена, ...
| | веќе видена | слични

Антонио МИЛОШОСКИ РСС треба да поведе постапка за нестручно работење на судијата Ставрев Деновиве случајот ТНТ освен по својата содржина, стана актуелен и по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на општина Куманово денеска ќе одржи вонредна седница, околу вчерашниот трагичен настан во селото Романовце, информираа од општина Куманово. Седницата ...
сите 130 | | | веќе видена

Андерсон Купер, водител на емисијата „Anderson Cooper Full Circle“, која се емитува на Интернет преку платформата „Фејсбук Вач“, разговараше со д-р Јан Липкин, ...
сите 341 | | | веќе видена

Синоќа се одиграа седум натпревари во НБА лигата, од кои најинтересниот беше секако во Лос Анџелес, каде Лејкерс успеаја да го добијат големото дерби против ...
сите 50 | | | веќе видена

Над 324.000 пензионери добија покачување на јанураската пензија од 722 денари. До крајот на 2020 година пензиите ќе пораснат за вкупно околу 900 денари. Сега ...
сите 126 | | | веќе видена

Два порази на стартот на квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 година е епилогот на македонската кошаркарска репрезентација во овој февруарски ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Судскиот совет треба да поведе ПОСТАПКА ЗА НЕСТРУЧНО РАБОТЕЊЕ НА СУДИЈАТА СТАВРЕВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: