„Кармен“ и „Валпургиска ноќ“ на 17. јануари во НОБ


Љубителите на операта в петок ќе можат да уживаат во претставата „Евгениј Онегин“. Се работи за жестока претстава за љубовта и страдањето. Eпска димензија на ...
| | веќе видена | слични

Диригентката и директорка на Националната опера гостуваше во емисијата „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“, каде истакна дека институцијата мора да има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 288 | | | веќе видена

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шарл Мишел во петок во Скопје е заокружување на поддршката што во ...
сите 333 | | | веќе видена

Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е еден од законите кои треба да го донесеме заради реформите и граѓаните и трансформацијата која треба да следи ...
сите 251 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Кармен“ и „Валпургиска ноќ“ на 17. јануари во НОБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: