Трамп ја брани одлуката: Сулејмани беше непосредна опасност за САД


Американскиот претседател Доналд Трамп денеска повторно ја бранаше својата одлука да се убие Касем Сулејмани, тврдејќи дека овој истакнат ирански генерал и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека Алијансата мора да ги засили своите воени операции за обука во Ирак за да се обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Новиот командант на елитните сили на Кудс, Исмаил Кајани изјавил дека САД го убиле неговиот претходник Касеми Сулејмани „кукавички“ и ветил дека „машки“ ќе го ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ирански пратеник понудил награда од три милиони долари на “оној кој ќе го убие американскиот претседател Доналд Трамп“, пренесуваат од иранската полуофицијална ...
| | веќе видена | слични

-Во име на народот на провинцијата Керман ќе платиме три милиони долари награда во готово на оној кој ќе го убие Трамп“, изјави пред пратениците во иранскиот ...
| | веќе видена | слични

Германскиот историчарот Кристофер Нејринг во интервју за „Дојче веле“ тврди дека оперативци ангажирани од држави како САД, Русија или Израел често убиваат лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 543 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 300 | | | веќе видена

Јавното обвинителство отвори истрага за недостиг од пасоши. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев објави дека досието го доставил до Обвинителството за ...
сите 127 | | | веќе видена

Нашите пријатели во Брисел ги делат со нас очекувањата за официјализирање на членството во НАТО и почетокот на преговорите со ЕУ, порача премиерот Оливер ...
сите 484 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп ја брани одлуката: Сулејмани беше непосредна опасност за САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: