Софтверски токен за плаќања – ново од i-bank услугите на Стопанска банка АД – Скопје


Стопанска банка АД – Скопје ги информира своите корисници дека Банката со почетокот на годината воведе новитет во користењето на i-bank услугите – софтверски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во наредниот период технолошките гиганти ќе работат се поинтензивно на воведување на услуги за банкарство преку внесување на гласовни команди. Овој тренд се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силк Роуд Банка АД Скопје воведе посовремен систем на електронското банкарство за работа на правни лица. Новото решение работи на база сигурносен токен (КИБС ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 566 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 228 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 433 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 108 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очигледно дека ниту сопствената влада не ја известува за одлуките кои ги носи во проблемот со Бугарија. Контрадикторни и неусогласени се ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софтверски токен за плаќања – ново од i-bank услугите на Стопанска банка АД – Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: