Курто Дудуш ќе ја донира јануарската плата

Долго очекуваните законски измени на Законот за здравствено осигурување добија зелено светло на последната собраниска седница во декември, непосредно пред ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 20 деца од ромска националност на возраст од 3 до 6 години ќе бидат ослободени од партиципација за престој во Детската градинка „Весели Цветови” во ...
| | веќе видена | слични

Општина Маврово и Ростуше ќе продолжи со доделување ваучери за новороденчиња. – Одлуката донесена од страна на Советот на Општина Маврово и Ростуше, врз основа ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата на денешната седница го задолжи Министерството за труд и социјална политика да додели финансиска и друга помош за семејствата чии домови беа уништени ...
| | веќе видена | слични

На седницата им е препорачано на Генералниот секретаријат на Владата и на Министерството за труд да ги разгледаат можностите за обезбедување живеалишта за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 646 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за домашна безбедност на САД издаде итно предупредување за опасност од можен домашен тероризам, односно насилство од страна на противниците на ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курто Дудуш ќе ја донира јануарската плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: