САД преплавени од лажни СМС пораки со повик за регрутација во армијата

Армијата на САД ги предупреди Американците да не подлегнуваат на „лажни СМС пораки“ со погрешни информации дека корисниците биле регрутирани за воена служба. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии

На 9 јануари американскиот Конгрес предложи резолуција во чест на припадниците на вооружените сили и американската разузнавачка заедница кои ја спроведоа ...
| | веќе видена | слични

Во претседателската наредба во јуни е наведено Трамп да го има последниот збор во врска со секоја специјална операција за убиство на Сулејмани, тврдат петмина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира Македонија да не добие датум за преговори со Европската Унија. Тоа е обично алиби за ...
сите 322 | | | веќе видена

Од белиот дворец, симболот на корупцијата денеска уште еднаш потврдија дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, извршителот на Груевски остануваат во истата ...
сите 185 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 67 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 169 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД преплавени од лажни СМС пораки со повик за регрутација во армијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: