Ангеловска: Добитниците на 100.000 денари треба да се пријават во Лотарија за да им бидат исплатени парите

На 4 јануари се одржа извлекувањето на првото коло од наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, во кое 15 среќници добија по 100.000 денари. Министерката за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Во текот на вчерашниот ден директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска оствари средба со директорката на даночната администрација на Република ...
| | веќе видена | слични

Денеска со директорката на даночната администрација на Република Албанија, Делина Ибрахимај остваривме средба на којашто го пренесовме искуството за проектот ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи соопшти дека се заокружи второто тримесечје од МојДДВ, мерка која се спроведува според Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките ...
| | веќе видена | слични

Денеска со директорката на даночната администрација на Република Албанија, Делина Ибрахимај остваривме средба на којашто го пренесовме искуството за проектот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 327 | | | веќе видена

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 161 | | | веќе видена

Извршувањето на високи раководни функции во безбедносни органи во време кога против нив се водат судски постапки е уште еден аргумент на недоверба во ...
сите 231 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во Скопје се сретна со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата, информираат од МВР, амбасадорот ...
сите 70 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Словенија го совлада Исланд со 30-27 во Групата 2 од втоата фаза на ракометното Европско првенство. Со оваа победа, Словенците се доближија ...
сите 202 | | | веќе видена

Наме сто досегашните 1/3 од плата или пензија, извршителите отсега ќе можат да задржат само 1/5 од месечните примања. Собранието по скратена постапка ги усвои ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Добитниците на 100.000 денари треба да се пријават во Лотарија за да им бидат исплатени парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: