Заслужено ја понесе наградата: Мане е африкански фудбалер на година

Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане е избран за најдобар африкански фудбалер за 2019 година. Мане одигра фантастично во претходната календарска година е беше еден ...
| | веќе видена | слични

Африканскиот Куп на нации повторно ќе се игра во јануари и февруари, потврди домаќинот на следното издание Камерун. Последниот континентален собир кој се одржа ...
| | веќе видена | слични

 Јавноста го знае Садио Мане како напаѓач на фудбалскиот клуб Liverpool. Покрај тоа што многумина го сметаат за еден од најдобрите фудбалери ширум светот, ...
| | веќе видена | слични

Погледнете го телефонот на Садио Мане, фудбалерот на Ливерпул. Потполно е логично што човек кој потпишал петгодишен договор и заработува 175.580 евра неделно ...
| | веќе видена | слични

Садио Мане вчера беше прогласен за Африкански фудбалер на годината, но не успеал да стигне на забавата организирана во негова чест во Дакар. Во сенегалската ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Ливерпул Садио Мане вчера ја доби наградата за најдобар фудбалер на Африка. Сенегалскиот фудбалер со 477 гласови беше убедливо најдобар пред ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане е прогласен за најдобар фудбалер на Африка во 2019 година. Сенегалецот го доби ова престижно признание пред соиграчот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 350 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Првичната согласност за предизборната коалиција паднала викендов на средба меѓу високи партиски функционери, но деталите за идната коалициска соработка ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 106 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заслужено ја понесе наградата: Мане е африкански фудбалер на година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: