Зибери: Владеењето на Заев беше позитивно, со ВМРО-ДПМНЕ државата би била на сериозен тест

Политичкиот аналитичар Насер Зибери го оцени како позитивно премиерувањето на Зоран Заев и смета дека со ВМРО-ДПМНЕ повторно на власт Македонија би била ...
| | веќе видена | слични

Ако не успееме, заедно со стратешките партнери, да направиме суштински напредок во 2020, шансите понатака експоненцијално ќе се намалуваат. После тоа, ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Добро познатиот поддржувач на политиките на актуелната Влада предводена од СДСМ и Зоран Заев, Петар Арсовски, смета дека на крајот, Законот за јазици ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања, која треба да се произнесе за заедничко одбележување личности и настани од ...
| | веќе видена | слични

Во втората половина на март официјално ќе започне кампањата за предвремените парламентарни избори закажани на 12 април, а тоа значи дека граѓаните уште сега ...
| | веќе видена | слични

Помина една година откако беа изгласани уставните измени со кои се промени името на државата во Република Северна Македонија за целосна употреба. Македонската ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис е разочаран од ветото на Франција за почетокот на пристапните преговори на земјава со Европската Унија, пренесува Глас на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Договорот од Преспа е испочитуван, но се уште имаме проблеми со неговото имплементирање како трговските марки и сопствеништвото на брендот, даваме поддршка за ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Крјакос Мицотакис оценува дека Договорот од Преспа е испочитуван, а во неговото спроведување има проблеми, на пример во однос на трговските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 242 | | | веќе видена

На конференцијата Мицкоски ја истакна важноста на македонската дијаспора како промотор на Реублика Македонија во светот, клучна алка за нашата држава која што ...
сите 161 | | | веќе видена

Коалициите меѓу политичките партии од македонскиот и албанскиот блок и понатаму остануваат неизвесни. За лидерот на ВМРО ДПМНЕ се уште е рано да се зборува со ...
сите 161 | | | веќе видена

Инцидентот се случил вчера попладнето на улицата „Сава Ковачевиќ“ во Кисела Вода, каде што полицијата го лишила од слобода 47-годишниот В.С. од Скопје, лице со ...
сите 136 | | | веќе видена

Јирген Клоп за неколку сезони создаде еден од најдобрите тимови на светот и ја освои Лигата на шампионите со „црвените“ минатата сезона. Ливерпул е на одличен ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Владеењето на Заев беше позитивно, со ВМРО-ДПМНЕ државата би била на сериозен тест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: