Претпладне сончево, од пладне облачноста ќе се зголемува

Времето денеска претпладне ќе биде сончево, а од пладне облачноста постепено ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии

Утрово е најстудено во Берово и Скопје, минус пет степени, а максимални три степени се измерени во Крушево. Според УХМР, -4 е во Тетово, Битола, Демир Капија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според УХМР, денеска времето ќе биде претежно облачно. На пониските места ќе има повремен локален дожд, а на планините и на некои повисоки места ќе паѓа снег. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Слушам дека Заев и Мицкоски се подготвени да формираат македонска влада, еве ви кажувам многу јасно и отворено, ако создадете влада само со македонски ...
сите 183 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпладне сончево, од пладне облачноста ќе се зголемува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: