Утрово најстудено во Берово, -10 степени

10 копии

Утрово е најстудено во Берово и Скопје, минус пет степени, а максимални три степени се измерени во Крушево. Според УХМР, -4 е во Тетово, Битола, Демир Капија и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според УХМР, денеска времето ќе биде претежно облачно. На пониските места ќе има повремен локален дожд, а на планините и на некои повисоки места ќе паѓа снег. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наредните парламентарни избори ќе бидат редовни во 2024 година, порача денеска претеникот на СДСМ, Дарко Каевски, oткако од ВМРО-ДПМНЕ претходно кажаа дека се ...
сите 342 | | | веќе видена

Промените во Комисијата за заразни болести ќе бидат во насока на проширување и дополнување на нејзиниот состав, со нови, професионални кадри од повеќе области. ...
сите 263 | | | веќе видена

Владата на денешната четврта седница донесе Одлука за обезбедување дополнителни количини топлинска енергија во услови на кризна состојба во снабдувањето со ...
сите 347 | | | веќе видена

Во денешната емисија на радио Лидер, Цветан Трипуновски претседател на комисијата за земјоделие на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека камбекот на Љупчо Николовски во ...
сите 198 | | | веќе видена

Шефот на германската дипломатија Аналена Бербок ја повика Москва да не ја ескалира ситуацијата со Украина. Таа ги предупреди дека ќе се соочи со низа санкции ...
сите 391 | | | веќе видена

На граничен премин Табановце при контрола биле откриени четири комбиња кои вршеле меѓународен превоз на патници без соодевна документација. На 19/20.01.2022 од ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово најстудено во Берово, -10 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: