Снег во Македонија - Каде вее пред полноќ

Илјадници гости на Златибор, Србија, во не така студена планинска ноќ ја дочекале Новата 2020 година на Кралскиот плоштад со музиката и песната на Мирослав ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 214 | | | веќе видена

Светската здравствена организација соопшти дека затворањето на границите „купува време“ во борбата против новиот вид коронавирус – омикрон.Претставниците на ...
сите 898 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија доби тешка задача и во баражот за Светското првенство ќе играме со Италија на гостински терен. За баражот сега зборуваше првиот ...
сите 151 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снег во Македонија - Каде вее пред полноќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: