Скриените трошоци поголеми од даночните оптоварувања


3 копии
4 копии

Од први јануари веќе се применуваат измените на Законот за данок на личен доход со кои се става во мирување примената на прогресивниот данок на личен доход. ...
| | веќе видена | слични

Бизнис заедницата нема силни очекувања за промени во новата година, барем не за првите 6 месеци. На пример, по катастрофалната реализација од 50% на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од денеска (1 јануари 2020) расте стапката на придонеси која ќе треба да ја плаќаат работодавачите за своите работници. За пензиско осигурување ќе се уплаќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“ вчера бил лишен од слобода на граничниот премин „Меѓународен Аеродром“. Од МВР соопштија дека вчера во ...
сите 317 | | | веќе видена

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скриените трошоци поголеми од даночните оптоварувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: