Јовановски барал два милиони евра од кумашинот на бизнисменот Митровски за случаите во СЈО


Во скопскиот Кривичен суд, рочиште за случајот „Рекет“. Сведочеше адвокатот Сашко Бошков, кој рече дека првообвинетиот Бојан Јовановски- Боки 13 барал два ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во денешното соопштение до јавноста ВМРО-ДПМНЕ повторно прашува што барале Шекеринска, Филипче, Кирацовски, Ременски и пола влада во домот на Боки 13, местото ...
| | веќе видена | слични

СДСМ не сака врвен професионалец да го води МВР, семејството на Шекеринска вдомено во државна администрација, истакнуваат ВМРО-ДПМНЕ во нивното соопштение до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти на денот – СДСМ не сака врвен професионалец да го води МВР, семејството на Шекеринска вдомено во државна администрација 1.СДСМ не сака врвен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заев, Спасовски, Шекеринска, Димитров, Филипче, Кирацовски, Ременска и десетици други владини и партиски функционери знаеле дека Боки 13 врти милиони евра и се ...
| | веќе видена | слични

Сите кои се замешани во рекетот на Боки 13 по изборите на 12 април ќе одговараат пред ослободени и независни обвинителство и судство, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Ако веќе на сите им е јасно дека домот на Боки 13 станал оперативниот центар за „Рекет“, тогаш зошто биле честите посети на Шекеринска, Кирацовски, Ременски, ...
| | веќе видена | слични

Само објективна и независна истрага може да докаже зошто со години го прикривале Боки 13 бидејќи никој не им верува дека не знаеле од каде е луксузот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 447 | | | веќе видена

Владата разгледува две можни решенија за надминување на пасошката криза во која влезе земјата. Едното е добавувачот „Веридос“ што е можно побрзо да ги испорача ...
сите 190 | | | веќе видена

Единствената работа којашто му е потребна на приватниот сектор во овој момент е системско решение. Потребно ни е сите работи што ќе се прават, а кои се за ...
сите 305 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски барал два милиони евра од кумашинот на бизнисменот Митровски за случаите во СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: