Верниците го слават Христовото раѓање


7 копии

Само еден ден по инцидентот во кој папата Франциск за време на својата последна прошетка на преполниот плоштад Свети Петар во Ватикан, ја отргна раката од една ...
| | веќе видена | слични

Снимката во која се гледа како папата Франциск удира по рака жена која му се поклонувала го обиколи светот, а набргу по тој инцидент следуваше и извинување од ...
| | веќе видена | слични

Папата Франциск се извини за своето однесување од претходниот ден, кога го загуби трпението и ја удри по раката упорната верничка која го повлече. „Трпеливоста ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, се извини во средата за своето однесување претходниот ден, кога го загуби трпението и ја удри по раката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 418 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 235 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека СДСМ не е веќе македонска партија , туку е мултиетничка партија со доминантно македонско гласачко тело, ...
сите 316 | | | веќе видена

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува универзитетскиот професор ...
сите 85 | | | веќе видена

Кој со кого ќе коалицира пред и по изборите? Се чини најамбициозен е Мендух Тачи лидерот на ДПА, партија без активности последниве две години.Да почекаме да се ...
сите 159 | | | веќе видена

На 21.02.2020 во 09,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден С.С.(52) од Скопје ваработен ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Верниците го слават Христовото раѓање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: