120 куќи уништени во пожар во Чиле


2 копии

Голем пожар го уништи градот Валапараисо во Чиле, а во тек е масовна евакуација. Огнот уништи најмалку 120 куќи. Се верува дека пожарот е подметнат. Прво се ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на чилеанскиот град Валпараисо, Хорхе Шарп прогласи вонредна состојба во градот оддалечен 100 километри од главниот град Сантијаго, поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 285 | | | веќе видена

Владата разгледува две можни решенија за надминување на пасошката криза во која влезе земјата. Едното е добавувачот „Веридос“ што е можно побрзо да ги испорача ...
сите 188 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 220 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

120 куќи уништени во пожар во Чиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: