Среда 1 јануари, неработен ден за сите граѓани


2 копии
21 копии

Во новата 2020 година македонските граѓани ќе имаат шест продолжени викенди. Од вкупно 10 неработни денови за сите граѓани, шест се поврзуваат со викендот, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии
14 копии
7 копии

Драгана Мирковиќ, која живее во прекрасен замок во Австрија, им го честита Божиќ на сите верници кои го слават христијанскиот празник денес.„Среќен Божиќ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 275 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 190 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 207 | | | веќе видена

Коалициите меѓу политичките партии од македонскиот и албанскиот блок и понатаму остануваат неизвесни. За лидерот на ВМРО ДПМНЕ се уште е рано да се зборува со ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среда 1 јануари, неработен ден за сите граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: