Пендаровски со честитка до верниците кои го прославуваат Божик според Грегоријанскиот календар


Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до сите христијански верници кои го прославуваат Божик според Грегоријанскиот календар. „Посакувам денот на ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Во новата 2020 година македонските граѓани ќе имаат шест продолжени викенди. Од вкупно 10 неработни денови за сите граѓани, шест се поврзуваат со викендот, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии
14 копии
7 копии

Драгана Мирковиќ, која живее во прекрасен замок во Австрија, им го честита Божиќ на сите верници кои го слават христијанскиот празник денес.„Среќен Божиќ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 266 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 343 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

„Село гори, баба се чешла! Да преземете мерки и да ја подготвите нацијата за корона вирусот!... Цел свет се подготвува, само кај нас лудило од политика! Еве ви ...
сите 95 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 178 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски со честитка до верниците кои го прославуваат Божик според Грегоријанскиот календар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: