Почна повратот на персоналецот за земјоделците

14 копии

Управата за јавни приходи информира дека денеска се заокружува второто тримесечје од МојДДВ, мерка која се спроведува според Законот за враќање на дел од ДДВ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во февруари граѓаните кои скенирале фискални сметки во периодот октомври – декември 2019 година ќе ги добијат своите средства од повратот на ДДВ, информираат ...
| | веќе видена | слични

Во февруари ќе се исплати повратот од ДДВ на граѓаните кои скенирале фискални сметки за второто тримесечје. Од Управата за јавни приходи (УЈП) велат дека од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во февруари оние кои скенираат фискални сметки ќе ја добијат исплатата која се однесува на второто тримесечје од мерката МојДДВ. Ова го соопштија од Управата ...
| | веќе видена | слични

Сите граѓани кои со помош на апликацијата „Мој ДДВ“ скенирале фискални сметки во периодот од октомври до декември, 2019 година, повратните парични средства од ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на второто тримесечје кое стартуваше во октомври, заклучно со 30.12.2019 година скенирани се 28,948,878 фискални сметки, остварен е промет ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Управата за јавни приходи информира дека досега е реализиран поврат на персонален данок на доход за 16.100 земјоделци во вкупен износ од 76,745,269 денари за ...
| | веќе видена | слични

-Воедно информираме дека исплатата е реализирана кај земјоделците кои пријавиле валидни трансакциски сметки. Земјоделците кои ги исполнуваат условите за поврат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 357 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 219 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 135 | | | веќе видена

На 21.02.2020 во 16,23 часот на ул.„Сава Ковачевиќ“ полициски службеници од Полициска станица Кисела Вода го лишиле од слобода В.С.(47) од Скопје, инаку лице ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна повратот на персоналецот за земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: