ПРОНАЈДЕНИ ЧОВЕЧКИ КОСКИ во скопско Нерези - Идентитетот се уште непознат

Во саботата покрај патот за скопското Горно Нерези биле пронајдени човечки коски, за кои се уште не се знае од кого се.Од МВР известуваат за пронаоѓањето за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера околу пладне на Граничен премин „Меѓународен аеродром - Скопје“, од слобода бил лишен Н.Ц.С. (53) од Велика Британија, бидејќи при пасошка контрола било ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Вчера околу пладне на Граничен премин „Богородица“ од страна на полициски службеници бил лишен од слобода М.С. (22) од Индија, со италијанска лична карта, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што соопшти МВР, при контрола во возилото бил откриен Р.С. (22) од Индија, кој бил сокриен во багажникот. За настанот е известен јавен обвинител. По ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата привела Индиец на граничниот премин „Богородица“, којшто се обидел да прокриумчари сограѓанин во багажник. Како што информира МВР, денеска во 12 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Криминалите на СДСМ излегуваат на виделина. Секојдневно граѓаните се сведоци на низа скандали кои ја тресат владата на СДСМ. Радмила Шекеринска, министерката ...
сите 521 | | | веќе видена

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 270 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 342 | | | веќе видена

„Кога сегашниот технички премиер, Оливер Спасовски го презеде раководењето со Министерството за внатрешни работи (МВР) во 2017 година имаше само 1.000 пасоши ...
сите 213 | | | веќе видена

Во повеќе градови вчеравечер се маршираше во чест на  жртвите на расно мотивираниот напад во Ханау, во кој германски државјанин уби девет лица, а потоа ...
сите 80 | | | веќе видена

„Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, а денес постапките се јавни и транспарентни“. Ваква е реакцијата ...
сите 213 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОНАЈДЕНИ ЧОВЕЧКИ КОСКИ во скопско Нерези - Идентитетот се уште непознат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: