Мислења и коментари за Нацрт А -Дозволата


6 копии

АД ЕСМ објави јавен повик за купување на шест нови автобуси за превоз на работниците во РЕК Битола. Автобусите ќе бидат еколошки, со погон на метан. За оваа ...
| | веќе видена | слични

На крајот на октомври беше поништена постапката за набавка на електростатски филтри. Од РЕК Битола најавуваат дека на почетокот на 2020 година повторно ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Со 1,4 милиони евра сопствени средства АД ЕСМ преку објавениот јавен повик за потребите на РЕК Битола ќе набави шест нови еколошки автобуси со погон на метан. ...
| | веќе видена | слични

По неодамна објавениот тендер за набавка на сопствена механизација за ископ на јаглен, „Електрани на Северна Македонија“ објави јавен повик и за нови шест ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Огласувањата на работни места се прават по претходно добиена согласност од Mинистерството за финансии и немаат врска со политичките случувања, реагираат од ...
| | веќе видена | слични

Власта во заминување ја партизира администрацијата и купува гласови со предизборни вработувања. На само 8 дена пред техничка влада АД ЕЛЕМ распиша оглас за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 798 | | | веќе видена

Програмерка од Македонија укажува дека системот за попишување има големи слабости и дека секој кој ќе инсталира VPN, а како што таа објави на Фејсбук во ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека зголемен е и бројот на пациенти кои се хоспитализираат, меѓутоа не до тој степен да ги загрозуваат ...
сите 205 | | | веќе видена

„И додека Венко Филипче и Зоран Заев велат дека ако е вратен авансот за кинеските вакцини, бројката на заразени се зголемува. Филипче и Заев уште велат ако е ...
сите 357 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 227 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 312 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 249 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 135 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мислења и коментари за Нацрт А -Дозволата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: