Апсење на Бит Пазар- еве што пронајде полицијата при претрес кај двајца млади скопјани


На 22.12.2019 во 14.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар ги лишиле од слобода Р.П.(27) и Д.Г.(22), двајцата од Скопје, затоа ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу пладне на Граничен премин „Меѓународен аеродром - Скопје“, од слобода бил лишен Н.Ц.С. (53) од Велика Британија, бидејќи при пасошка контрола било ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Вчера околу пладне на Граничен премин „Богородица“ од страна на полициски службеници бил лишен од слобода М.С. (22) од Индија, со италијанска лична карта, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дуи и сдсм со препукувања по одлуката партијата на Заев предизборно да коалицира со Беса. Од ДУИ велат дека тие го направиле СДСМ победник од губитник. Велат ...
сите 237 | | | веќе видена

 Ова ќе значи дека од денес па се до следниот петок нема да се дозволува организирање на разни манифестации, карневали, фестивали и спортски натпревари. Рокот ...
сите 597 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 518 | | | веќе видена

 Го обжали продолжениот притвор од 7ми месецов. Пред апелационите судии тврдеше дека нема да избега ако го ослободат од ефективен притвор притоа споменувајќи ...
сите 103 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апсење на Бит Пазар- еве што пронајде полицијата при претрес кај двајца млади скопјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: