Анѓела Јакимовска: Ми понудија да јадам бубачки за реклама

 Александра Чугунска е од оние млади фризерки кои со својот ентузијазам и енергија внесуваат многу новитети во работата и кои оставаат белег во професијата. ...
| | веќе видена | слични

Денеска разговараме со Милан Манев, графички дизајнер и влијателен инфлуенсер во слободно време. Со Милан во ова интервју разговараме нешто повеќе за ...
| | веќе видена | слични

„ Можам да раскажам за мојата ‘интересна’ приказна која траеше една и пол година, а ескалираше во втора. Не пријавив веднаш, пријавив после неколку пати затоа ...
| | веќе видена | слични

Стилот не мора да биде ниту врв на модата, ниту строга класика, ниту елеганција... Едноставно, мора да биде како парфем, кој е добар спој на повеќе мирисни ...
| | веќе видена | слични

Психолог Гордана Блажевска Спиридонова Нашите млади денес, голем дел од времето живеат во ,,култура на ругање“, roast-ање е терминот кој го користат тие. На ...
| | веќе видена | слични

На женски теми разговараме со адвокатката Весна Тренкоска Апостолски. Три години по смртта на Есма Реџепова не дознавме што се случува со имотот, кому ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 389 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 157 | | | веќе видена

Република Македонија, со целосно потпирање врз мултилатералните механизми во обезбедувањето на вакцини, ги чувствува последиците на севкупниот неуспех да се ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓела Јакимовска: Ми понудија да јадам бубачки за реклама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: