Власта (не)подготвена за вето на задолжувања


Купување акции во домашни или странски компании, инвестиции во државни обврзници, банкарски депозити, удели во инвестициски фондови… Ова се некои од опциите ...
| | веќе видена | слични

Се почесто во понудите на банките за долгорочните кредити како што се станбените се нуди и можност за отворање на животно осигурување како дополнителна ...
| | веќе видена | слични

Транспарентноста и отчетноста се фундаменталните принципи врз коишто се темели нашето работење – тие и го гарантираат зачувувањето на довербата и интегритетот ...
| | веќе видена | слични

Македониците лани во странство со картичка потрошиле близу 250 милиони евра. Според податоците на Народната банка граѓаните со своите картички најмногу ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По забавувањето на економската активност во 2017 година, од минатата година се забележува постепено забрзување на македонската економија. За оваа година, од ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број на остварени трансакции со домашни платежни картички на уредите лоцирани во странство лани изнесувал 6,7 милиони трансакции што е годишен раст од ...
| | веќе видена | слични

Своите кредитни картички Македонците најмногу ги „празнеле“ во Унгарија, покажуваат податоците на Народна банка на Македонија. Унгарија е држава каде најмногу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да договара пресуди и да вели дека без него судски одлуки не се носеле, тоа е класично уривање на правниот систем во Македонија, изјави новинарот ...
сите 476 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 186 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта (не)подготвена за вето на задолжувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: