Новогодишни пакетчиња за деца од социјално загрозени семејства


3 копии
2 копии

Од самото доаѓање на власт СДСM со своето деструктивно однесување во сите сфери изминатиот период општеството во Македонија, така предизвика енормни штети и во ...
| | веќе видена | слични

Еко-активисти кои се борат за заштита на животната средина, објавија соопштение, во кое го одбиваат предлогот за средба со министерот за животна средина и ...
| | веќе видена | слични

Со краткорочни и среденорочни мерки државата и општините ќе се справуваат со загадувањето на воздухот. Ќе има и дополнителни надлежности на органи те на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во владина процедура се предлог – измените на законите за квалитет на амбиенталниот воздух и за животна средина, а експертска работна група подготвува ...
| | веќе видена | слични

На денешната средба со новинарите, Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, потенцираше дека во владина процедура се предлог – ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата донесе Одлука за започнување на постапка за доделување на договор за воспоставување нa јавно приватно партнерство за финансирање, проектирање, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 702 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 262 | | | веќе видена

Не требаше многу за да исплива на површина уште еден доказ дека пописот се спроведува прекутрупа. Дека целта на операцијата ни најмалку не е статистичка, ...
сите 132 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 478 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новогодишни пакетчиња за деца од социјално загрозени семејства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: