Бојан Јовановски на распит во Обвинителството за „Меѓународен сојуз“


На распит утринава во Обвинителството бил и таткото на Боки13, Миле Јовановски, како и асистентка од Меѓународниот сојуз, Христина Блажевска. Претходно, во ...
| | веќе видена | слични

Само неколку часа по објавувањето на одлуката на СДСМ нов технички премиер да биде министерот за полиција Оливер Спасовски на социјалните мрежи започнаа да се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот новинар во „1ТВ“ Христијан Баневски во денешното сведочење на судењето за „Рекет“ кажа дека го прашал првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 дали ...
| | веќе видена | слични

Куќната помошничка на Бојан Јовановски денеска како сведок на судското рочиште за случајот „Рекет“ ги најбројуваше видните гости кои ги затекнала како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Донашната помошничка на Бојан Јовановски денеска изнезе многу детали кои ја покажуваат неговата поврзаност со луѓе од политичкиот и бизнис светот. Драгана ...
| | веќе видена | слични

Не само што се фотографирале со Боки 13, политичари му биле и на гости во неговиот дом. Хигиеничарката на Бојан Јовановски денеска во судница откри дека ...
| | веќе видена | слични

Радмила Шекеринска, Катица Јанева, Орце Камчев, Зоран Милевски, Стефан Богоев, Александар Кирацовски, Лила Филиповска, Сергеј Варошлија, Венко Филипче, Ацо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 274 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 212 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 161 | | | веќе видена

Денес Вардар го очекува важен натпревар против Порто на гостински терен (16:00). Сите проблеми во Вардар доведоа до тоа овој натпревар да има огромна важност ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојан Јовановски на распит во Обвинителството за „Меѓународен сојуз“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: