Ременски: Сиљан Аврамовски незаконски 41 месец не се пензионирал


Заврши фазата за давање искази во случајот за невладината организација „Меѓународен сојуз“. Последен го стори тоа Бојан Јовановски-Боки 13, првообвинет во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првоосомничениот за случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13 и денеска продолжи со давање исказ пред обвинителката Вилма ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Адвокатот Сашо Дуковски кој го застапува Бојан Јовановски во случаите „Рекет“ и за Меѓународниот сојуз рече дека неговиот клиент пред обвинителката Вилма ...
| | веќе видена | слични

Денеска Бојан Јовановски повторно беше на распит кај обвинителката Вилма Рускоска, во врска со случајот за работата на невладината организација Меѓународен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првоосомничениот за случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски пет часа даваше исказ во Јавното обвинителство. Неговиот адвокат Сашо Дуковски изјави дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дуи и сдсм со препукувања по одлуката партијата на Заев предизборно да коалицира со Беса. Од ДУИ велат дека тие го направиле СДСМ победник од губитник. Велат ...
сите 268 | | | веќе видена

 Ова ќе значи дека од денес па се до следниот петок нема да се дозволува организирање на разни манифестации, карневали, фестивали и спортски натпревари. Рокот ...
сите 576 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 518 | | | веќе видена

 Го обжали продолжениот притвор од 7ми месецов. Пред апелационите судии тврдеше дека нема да избега ако го ослободат од ефективен притвор притоа споменувајќи ...
сите 100 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ременски: Сиљан Аврамовски незаконски 41 месец не се пензионирал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: