Заев: Владата никогаш не барала одложување на објавувањето на мислењето на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците


Ова денес го изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање дали е точно дека било побарано одлагање на мислењето, бидејќи тоа „може да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„На тоа ќе работи мешовита работна група од повеќе министерства, а постои и можност дадена од самата Венецијанска комисија за доразјаснувања на одредени ...
| | веќе видена | слични

Државата имаше универзитетски професор за член на Венецијанска Комисија - време е за министер, вели премиерот Заев за тв 24. За него не е спорно тоа што ...
| | веќе видена | слични

Јас никогаш не би ставил јаже на вратот на мојата држава дека законот за употреба на јазиците треба да се имплементира за половина година. Ова е ставот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата не е искрена во случајот со номинацијата на министерката за правда Рената Дескоска. Правните експерти за Курир потврдија дека владата сурово калкулира ...
| | веќе видена | слични

Откако дел од медиумите објавија дека Владата ја номинирала актуелната министерка за правда, Рената Дескоска да ја замени професорката Тања Каракамишева во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наспроти тврдењата на министерката Рената Дескоска дека нема никаков конфликт на интереси што таа е номинирана за член на Венецијанската комисија, место на кое ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорката и министерка за правда, Рената Дескоска е номинирана да биде член на Венецијанската комисија, каде досега државата ја претставуваше професорката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера попладне expres.mk објави дека владата ја номинирала министерката за правда Рената Десковска за нов член на Венецијанската комисија таа јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ пред одржувањето на предвремените парламентарни избори, политичката битка со СДСМ ја води на начин добро познат на владејачката партија. ...
сите 296 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 191 | | | веќе видена

Тоа е приказ како мафијата има своја држава и правдата престанува да дише. Зоран Заев и пукаше во чело на правдата. Заев е правдоубиецот во Република ...
сите 180 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Владата никогаш не барала одложување на објавувањето на мислењето на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: