Милошоски: Заев побарал од Венецијанска комисија да не ја третира уставноста на Законот за јазици


Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот фејсбук профил објави документ - допис до Венецијанската комисија потпишан од Претседателот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„На тоа ќе работи мешовита работна група од повеќе министерства, а постои и можност дадена од самата Венецијанска комисија за доразјаснувања на одредени ...
| | веќе видена | слични

Државата имаше универзитетски професор за член на Венецијанска Комисија - време е за министер, вели премиерот Заев за тв 24. За него не е спорно тоа што ...
| | веќе видена | слични

Јас никогаш не би ставил јаже на вратот на мојата држава дека законот за употреба на јазиците треба да се имплементира за половина година. Ова е ставот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата не е искрена во случајот со номинацијата на министерката за правда Рената Дескоска. Правните експерти за Курир потврдија дека владата сурово калкулира ...
| | веќе видена | слични

Откако дел од медиумите објавија дека Владата ја номинирала актуелната министерка за правда, Рената Дескоска да ја замени професорката Тања Каракамишева во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наспроти тврдењата на министерката Рената Дескоска дека нема никаков конфликт на интереси што таа е номинирана за член на Венецијанската комисија, место на кое ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорката и министерка за правда, Рената Дескоска е номинирана да биде член на Венецијанската комисија, каде досега државата ја претставуваше професорката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера попладне expres.mk објави дека владата ја номинирала министерката за правда Рената Десковска за нов член на Венецијанската комисија таа јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дуи и сдсм со препукувања по одлуката партијата на Заев предизборно да коалицира со Беса. Од ДУИ велат дека тие го направиле СДСМ победник од губитник. Велат ...
сите 268 | | | веќе видена

На владината седница беше донесена одлука за предлогот на министерот за здравство Венко Филипче. Спортските настани нема да биде одложени, но истите ќе се ...
сите 668 | | | веќе видена

Во економската програма на ВМРО ДПМНЕ за претстојните избори, има многу проекти меѓу кои се инфраструктурното поврзување со нашите соседи, поточно правење на ...
сите 286 | | | веќе видена

 Го обжали продолжениот притвор од 7ми месецов. Пред апелационите судии тврдеше дека нема да избега ако го ослободат од ефективен притвор притоа споменувајќи ...
сите 103 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 455 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Заев побарал од Венецијанска комисија да не ја третира уставноста на Законот за јазици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: