Милошоски: Заев се обидел да ја излаже Венецијанската комисија!


7 копии

„На тоа ќе работи мешовита работна група од повеќе министерства, а постои и можност дадена од самата Венецијанска комисија за доразјаснувања на одредени ...
| | веќе видена | слични

Државата имаше универзитетски професор за член на Венецијанска Комисија - време е за министер, вели премиерот Заев за тв 24. За него не е спорно тоа што ...
| | веќе видена | слични

Јас никогаш не би ставил јаже на вратот на мојата држава дека законот за употреба на јазиците треба да се имплементира за половина година. Ова е ставот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата не е искрена во случајот со номинацијата на министерката за правда Рената Дескоска. Правните експерти за Курир потврдија дека владата сурово калкулира ...
| | веќе видена | слични

Откако дел од медиумите објавија дека Владата ја номинирала актуелната министерка за правда, Рената Дескоска да ја замени професорката Тања Каракамишева во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наспроти тврдењата на министерката Рената Дескоска дека нема никаков конфликт на интереси што таа е номинирана за член на Венецијанската комисија, место на кое ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорката и министерка за правда, Рената Дескоска е номинирана да биде член на Венецијанската комисија, каде досега државата ја претставуваше професорката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера попладне expres.mk објави дека владата ја номинирала министерката за правда Рената Десковска за нов член на Венецијанската комисија таа јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 208 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 95 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Заев се обидел да ја излаже Венецијанската комисија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: