СДСМ: Вкупно 92.000 вработени добиваат повисоки плати преку мерката за субвенционирање на придонесите за здравство и социјала


„Социјалдемократскиот сојуз на Македонија продолжува со вистинска грижа за сите граѓани. Потврда за тоа се економски мерки и политики со кои се обезбедуваат ...
| | веќе видена | слични

„Република Северна Македонија, во овој период успеа да го намали јавниот долг во однос на тоа што го затенамве, а колку што е сега. На 01.јуни, 2017 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев, во одговорите на пратенички прашања во Собранието, посочи на економските резултати во изминатите две и пол години. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Економијата блеска, а нашите резултати се за поклонување, изјави денеска премиерот Зоран Заев во Собранието. - На 1 јуни 2017 година јавниот долг беше 48,6 ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница во Собранието на Република Македонија, пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Магдалена Манаскова изрази револт и незадоволство кон ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница во Собранието на Република Македонија, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Благоја Деспотовски изрази револт кон пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со СДСМ платите растат побрзо. Само за последниве 2 години и 5 месеци просечната нето плата е зголемена за 2.837 денари. Според податоците од Државниот завод ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога го укинавте законот за усогласувањето на пензиите, месечно им укинавте 700 денари на пензионерите и тоа од доаѓањето на СДСМ до сега на еден пензионер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Костадинов на Топ Тема: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ е за спас на криминалот, таква е нивната режимска матрица „Ништо не е променето во ВМРО ДПМНЕ, тоа е истата ...
сите 126 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 178 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ јавува за уште една – седма жртва на коронавирусот. Во болницата Комо починал 62-годишен маж, за кој се наведува дека ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Вкупно 92.000 вработени добиваат повисоки плати преку мерката за субвенционирање на придонесите за здравство и социјала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: