Колемишевски: 92.000 граѓани добиваат повисоки плати со субвенционирањето на придонесите од задолжителното осигурување


Преку одговорни економски мерки и политики обезбедува повеќе пари во секое семејство. Во таа насока е и мерката за субвенционирање на придонесите за ...
| | веќе видена | слични

Сите економски показатели се доказ дека реформите на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија се на прав пат, , рече на прес конференција на ...
| | веќе видена | слични

„Република Северна Македонија, во овој период успеа да го намали јавниот долг во однос на тоа што го затенамве, а колку што е сега. На 01.јуни, 2017 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев, во одговорите на пратенички прашања во Собранието, посочи на економските резултати во изминатите две и пол години. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Економијата блеска, а нашите резултати се за поклонување, изјави денеска премиерот Зоран Заев во Собранието. - На 1 јуни 2017 година јавниот долг беше 48,6 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заклучно со третото тримесечје од годинава која е на заминување, македонскиот јавен долг достигна 5,4 милијарди евра или 48,6 отсто од бруто домашниот производ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 312 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 222 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 305 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колемишевски: 92.000 граѓани добиваат повисоки плати со субвенционирањето на придонесите од задолжителното осигурување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: