Важен член на СДСМ бил таргет на параполициска и разузнавачка акција на МВР (ВИДЕО)


Потпретседателот на Собранието Фросина Ременски тврди дека била таргет на параполициска и разузнавачка акција на високи функционери на МВР. Ременска по исказот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единствено што власта реализираше овие три години се рекетираните торби со пари тешки милиони евра. Злоупотреби на службена положба, мито и корупција, помагање ...
| | веќе видена | слични

Кој од Владата му прати порака на Бојан Јовановски и во чии раце завршија милионските суми од рекетот, се прашањата за коишто се чини не смее никој да ...
| | веќе видена | слични

Злоупотреби на службена положба, мито и корупција, помагање и прикривање на криминалот со импровизирани истраги, обвинители и судии во служба на владата, се ...
| | веќе видена | слични

Единствено што власта реализираше овие три години се рекетираните торби со пари тешки милиони евра, се вели во денешната реакција на најголемата опозициска ...
| | веќе видена | слични

Ние не можеме да очекуваме реформи и демократизација кога премиерот не е пример како треба да се оценува еден граѓанин, тој се јавуваше на градоначалник да ...
| | веќе видена | слични

Јас сум адвокат и будно го следам случајот „Рекет“ и можам слободно да кажам дека токму овој случај е пример како не треба да се води еден процес. Овој случај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва на емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија, адвокатот и претседател на статутарната комисија на ВМРО-ДПМНЕ, Панче Тошковски истакна дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каде се милионите од рекетот? Кои судии и обвинители одаваат службени тајни? Кои високи функционери од власта го штителе Бојан Јовановски? Дали се во доказните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Важен член на СДСМ бил таргет на параполициска и разузнавачка акција на МВР (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: