Македонија иста со Алжир и Перу по индексот на човечкиот развој од 0,759


5 копии
3 копии

Универзитет во Калифорнија објави извештај за индексот на инклузивност за оваа година, според кој Холандија е најтолерантна земја во светот. После Холандија ...
| | веќе видена | слични

Македонија е претпоследна во регионот на Западен Балкан и при дното во Европа според индексот на човечки слободи изготвен од институтот „Фрејзер“ од Канада. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 409 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија иста со Алжир и Перу по индексот на човечкиот развој од 0,759

Од:
До кого (е-маил):
Порака: