Раздолжени старите девизни заштеди


Останато

Додека во регионот епидемијата од корона вирусот драстично се намалува, кај нас процесот е обратен. Хрватска и Албанија бележат по 2 нови случаи, Словенија ...
сите 873 | | | веќе видена

Демократска партија на Албанците (ДПА) смета дека избори треба да се одржат 22 дена по завршување на вонредната состојба, со почитување на препораките. – ...
сите 196 | | | веќе видена

Како што првично беше објавено, македонските граници се уште не се отворени, а како што рече министерот за здравство Венко Филипче се уште било рано за таков ...
сите 197 | | | веќе видена

Пронајдена марихуана во Синѓелиќ На паркинг на улицата Методија Андонов-Ченто во Скопје, полициски службеници од СВР-Скопје го лишиле од слобода С.Т. (20) од ...
сите 157 | | | веќе видена

Дел од кабинетот на министерот за Труд и социјала, Ѓонул Бајрактар, односно вработени во неговиот кабинет се позитивни на Ковид 19, објави Алфа. Според ...
сите 78 | | | веќе видена

Дортмунд , 20. мај 2020 (Inpress) – Капитенот на Борусија Дортмунд Марко Ројс не играше против Шалке минатиот викенд, а ќе го пропушти и натпреварот против ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раздолжени старите девизни заштеди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: