Македонија на 82 место по човечки развој, послаби сме од сите соседи


5 копии
3 копии

Универзитет во Калифорнија објави извештај за индексот на инклузивност за оваа година, според кој Холандија е најтолерантна земја во светот. После Холандија ...
| | веќе видена | слични

Македонија е претпоследна во регионот на Западен Балкан и при дното во Европа според индексот на човечки слободи изготвен од институтот „Фрејзер“ од Канада. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 351 | | | веќе видена

Се очекува денеска Владата да го прифати предлогот за воведување на построга рестриктивна мерка, полицики час кој вчера го најави министерот за здравство Венко ...
сите 182 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 108 | | | веќе видена

С Владата денеска на седница треба да одлучува по предлогот на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести за воведување полициски час од 22:00 ...
сите 344 | | | веќе видена

Неодамна, при пречекот на грчкиот министер за цивилна заштита Михалис Хрисохоидис на Македонија, од страна на Грција било побарано македонската национална ...
сите 112 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон не го гледал телевизиското интервју на американската водителка Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кое ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на 82 место по човечки развој, послаби сме од сите соседи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: